Peluş Hakkında

Muflon, peluş, suni kürk özellik olarak birbirlerine çok yakın olduklarından birbirlerinin yerine kullanılabilirler. Her biri çok farklı sektörlerde kullanılabilirler.
 
En yaygın kullanım alanı konfeksiyondur. Konfeksiyonda kullanılan muflon(peluş) modelistin tasarım şekline, kullanılacağı amaca göre farklılık arzeder. Bazıları şık ve zengin görünüş sağlamak amacı ile yaka ve kol kenarlarında kullanırken; bazıları da ceketin tamamını muflon olarak tasarlayıp, gerçek bir vizon kaban havasına büründürebilirler.
 
Görünüşün güzelleştirilmesi yanında iç astara olarak kullanılarak sıcak tutucu kışlık giysiler hazırlanabilir.
 
Oto kılıfı imalatında kullanılan muflonlar, güzel görünüşleri yanında sıcak bir ortam oluşmasını sağlar. Her zevke uygun desen ve renk bulmak mümkündür.
 
Muflon: deri işleri, bebe battaniyesin, ayakkabı ve terlik, boya ruloların, seccade, kırtasiye, kişisel aksesuarlar, ev tekstili gibi daha birçok kullanım alanına sahiptir.
 
Filtrelik Ürünler:
 
Günümüzde tesislerde ve makinelerde kullanılan havanın temizlenmesi için farklı teknikler uygulanmaktadır. Bu sistemlerin en can alıcı noktası ise kullanılan filtre elemanlarının partikül ile kaplanması sonucu hava geçirgenliğinin zamanla azalması ve kısa zamanda değiştirme ihtiyacı doğmasıdır.
 
Bu sıkıntının en kolay dönen tambur yöntemi ile yüzeyin sürekli olarak temizlenmesi ile aşılabilir. Bu dönüş esnasında filtre malzemesine takılan parçacıkları temizlemek için kullanılabilecek bir vakum pompa yardımı ile yüzey kolaylıkla temizlenebilir ayrılabilir.
 
Partikül yoğunluğunun az olduğu yerlerde sabit panel filtreler kullanılır.
 
Bu sistemlerde filtreler kısa zamanda tıkanmayacağından veya filtre edilecek hava miktarının az olması nedeni ile tambur tip bir uygulamaya ihtiyaç duyulmayabilir.
 
Kirlenen filtrelerin belli zaman aralıklarında kuru basınçlı hava yardımı ile temizlenerek tekrar kullanılabilir.
 
Torbalı tip filtre sistemlerinde toplanacak çöp ve benzeri parçacıklar direk biriktirme torbasına dökülürken, havanın dışarıya çıkış sırasında temizlenmesini sağlayan boru tip filtre elemanları kullanılır.
 
Bu tip sistemler parça büyüklüğü 2mm’nin üstünde olan temizleme işlemleri için ideal olabilir.
 
İstanbul’da bulunan fabrikamız bünyesinde Polyester ve Polipropilen esaslı filtre malzemeleri üretilmektedir. Hava geçirgenliği yüksek sürtünmeye karşı mukavim olan ürünlerimiz her tür kuru ortamda filtrasyon işlemi için kullanılabilir.